Синтетика чи натуральні тканини?

Синтетика чи натуральні тканини? Робимо правильний вибір

Натуральні матеріали, незважаючи на свій привабливий "ярлик", мають кілька недоліків, на які слід зважати під час вибору та використання:

 1.  Висока зминаемость: натуральні матеріали, такі як бавовна або вовна, можуть бути схильні до деформації або зім'яття при неправильній експлуатації або пранні. Це означає, що вони можуть втратити свою форму або стати менш привабливими з часом.
 2. Усадка при впливі температур також є проблемою для натуральних тканин. Вони можуть істотно зменшитися в розмірі після прання або прасування при високих температурах. Це може призвести до того, що одяг стає непридатним для носіння або сидить незручно.
 3.  Вигоряння кольору: певні натуральні матеріали, особливо ті, що не були піддані спеціальній обробці або фарбуванню, можуть бути схильними до вигоряння кольору під час тривалого впливу сонячних променів. Це може призвести до втрати яскравості та насиченості кольору.
 4.  Низька зносостійкість: натуральні матеріали, такі як льон або бавовна, можуть бути менш міцними, порівняно з синтетичними матеріалами. Вони можуть швидко зношуватися і втрачати свою міцність під час частого використання або прання. Це може призвести до того, що одяг стає тонким, протертим або навіть прорваним.
 5.  Кошлачення верхнього шару: окремі натуральні матеріали, особливо вовна, можуть мати схильність до кошлачення верхнього шару. І це означає, що вони можуть утворювати тонкі волокнисті кульки на поверхні, що може погіршити їхній зовнішній вигляд, зробити одяг менш привабливим і неохайним.
 6.  Складнощі та дорожнеча в догляді: вони можуть вимагати спеціального догляду, такого як ручне прання або хімічне чищення, це може бути незручно і витратно для власників виробів із натуральних тканин.
 7.  Одяг з натуральних тканин також може бути менш еластичним і піддатливим, порівняно з синтетичними матеріалами. Він може не мати достатньої еластичності, щоб підлаштовуватися під форму тіла і забезпечувати комфортну посадку. Це особливо важливо для облягаючого одягу або виробів, що вимагають свободи руху.
 8.  Певні натуральні тканини можуть бути алергенними і викликати подразнення або алергічні реакції у декотрих людей. Вони можуть містити речовини, що спричиняють алергію, як-от натуральні барвники або рослинні екстракти, що робить їх невідповідними для людей із чутливою шкірою або алергіями.

Але, безумовно, їхня присутність до 50 або навіть 70 відсотків у складі полотна - це дуже добре для нашого організму. При додаванні до складу тієї чи іншої тканини якогось відсотка синтетичних волокон, вона набуває всіх тих властивостей, які ми так цінуємо в одязі.

 1.  Він не так сильно мнеться - синтетичні волокна мають гарну стійкість до м'ятості, тому одяг з такої тканини має акуратніший вигляд і зберігає свою форму навіть після тривалого носіння.
 2.  Не деформується після прання - синтетичні тканини мають стійкість до деформації під впливом води і механічного впливу, тому після прання одяг з такої тканини залишається у вихідній формі.
 3.  За ним легко доглядати - синтетичні волокна мають гарну стійкість до забруднень і плям, тому такий одяг легко очистити і підтримувати в чистоті.
 4.  Він не втрачає свій колір, вигоряючи на сонці або линяючи під час прання - синтетичні волокна мають гарну стійкість до впливу ультрафіолетових променів і хімічних речовин, тому колір одягу з такої тканини зберігається протягом тривалого часу.
 5.  Не кошлатиться - адже синтетичні матеріали мають гладку поверхню, тому одяг з такої тканини не схильний до утворення ковтунців і не кошлатиться з часом.
 6.  Довше нам служить - синтетичні волокна мають високу міцність і зносостійкість, тому одяг із такої тканини прослужить нам довше, ніж із натуральних матеріалів.

Отож, натуральні матеріали мають свої недоліки, як-от зминання, усадка під впливом температур, вигоряння кольору, низька зносостійкість і кошлачення верхнього шару. Вони також потребують спеціального догляду, що може бути незручним і дорогим.

Однак, синтетичні волокна, додані до складу натуральних тканин, надають їм низку переваг. Вони роблять одяг менш мнучким, таким, що не деформується після прання, за ним легко доглядати, він не втрачає колір, не кошлатиться і міцніший. Це означає, що одяг з таких тканин буде довше служити нам і матиме акуратний вигляд.

Таким чином, під час вибору та використання матеріалів для одягу слід враховувати як їхні недоліки, так і переваги, яких можна досягти завдяки змішуванню натуральних і синтетичних тканин.

 
Коментарів до статті: 0 (шт.)
Написати коментар
Ваше Ім'я:


Ваш коментар:Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Введіть код, вказаний на зображенні: